Your Contact Person
Julia Fröhlich
Julia Fröhlich
Eiendomskonsulent | Salg
+49 89 340 823-552
Rooms
1
Living area ca.
30,39 m²
Purchase price
sold
Location
81737 München
Are you looking for a property to buy?

Perlach: Møblert 1-roms leilighet med ca. 5,3 % avkastning - leies ut på ubestemt tid

Property type:
Apartment
Living area ca.:
30,39 m²
Year of construction:
1972
Condition:
Maintained
Elevator:
Yes
Bedrooms:
1
Bathrooms:
1
Basement:
Yes
Fitted kitchen:
Yes
Floor Number:
6
Flooring:
Parquet, Tiles

Top-Highlights

• Lukrativt utleid i en begrenset periode
  • Solrik balkong med østvendt orientering
  • En enkelt parkeringsplass i parkeringskjelleren (pluss € 25 000)

Description

Denne velholdte 1-romsleiligheten ligger i 6. etasje i en boligblokk fra 1972 i Münchens populære bydel Neuperlach. Leiligheten har et boareal på ca. 30,39 m², og imponerer med sin funksjonelle rominndeling, velholdte stand og en stor vindusfront som gir rikelig med lys inn i rommene - ideelt for enslige, pendlere eller investorer. Leiligheten ligger i enden av korridoren, noe som gir ekstra fred og privatliv. Spesielt bemerkelsesverdig er den funksjonelt romslige balkongen med østvendt orientering, som gir en vakker utsikt over parken og Waldtrudering Forst.

Leiligheten leies ut møblert og oppnår en varmleie på € 1 350 per måned. Leiekontrakten er begrenset til 30. oktober 2026, noe som gir den nye eieren planleggingssikkerhet. I tillegg leies parkeringskjelleren for € 50 per måned.

Den månedlige husleien er € 225 (inkl. ca. € 32 reserver); ytterligere € 12 per måned belastes for den underjordiske parkeringsplassen. Den enkelte parkeringsplassen kan kjøpes separat for € 25 000.

I løpet av de kommende årene er det planlagt en balkong-, vindus- og fasaderenovering, noe som vil bidra til langsiktig verdibevaring og energioppgradering av bygningen.

Basert på de nåværende leieinntektene er brutto startavkastning ca. 5,3 %. Yielden er kun oppgitt til informasjon og utgjør ikke en garantert egenskap eller garanti.

Kjøpesum leilighet: € 240 000 + kjøpesum parkeringsplass: € 25 000 = totalpris € 265 000

Energy information

Heating:
Central heating system
Energy Efficiency Class:
D
Energy Efficiency Value:
129,5 kWh/(m²*a)
Energy Source:
Gas
Energy Performance Certificate Type:
Energy consumption certificate
Year of construction:
1972
Translated by DeepL
Cookie notice
Please enable cookies in your browser settings!