Το πρόσωπο επικοινωνίας σας
Dr. Cornelia Koronakis
Dr. Cornelia Koronakis
Σύμβουλος ακινήτων Πωλήσεις ακινήτων
+49 89 340 823-546
Δωμάτιο
2
Ζωτικός χώρος περίπου.
63 m²
Τιμή αγοράς
€ 795.000,-
Επιτροπή
2,975% συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%
Τοποθεσία
80802 München

Alt-Schwabing: Πολυτελές διαμέρισμα 2 δωματίων με μπαλκόνι και βεράντα

Αναγνωριστικό:
70434
Τύπος αντικειμένου:
Επίπεδη
Ζωτικός χώρος περίπου.:
63 m²
Έτος κατασκευής:
1984
Ωφέλιμη επιφάνεια περίπου.:
65 m²
Επίδομα στέγασης:
677 €
Κατάσταση:
Σαν καινούργιο
Υπνοδωμάτιο:
1
Μπάνιο:
1
Αριθμός μπαλκονιών:
1
Κελάρι:
Ναι
Εντοιχισμένη κουζίνα:
Ναι
Όροφος:
3
Επένδυση δαπέδου:
Παρκέ δάπεδο, Πλακάκια

Επιτροπή

Προμήθεια αγοραστή: 2,975% συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%

Κορυφαία highlights

• Όμορφη διαρρύθμιση
  • Υψηλής ποιότητας εξοπλισμός
  • Μπαλκόνι και βεράντα

Περιγραφή του

Αυτό το γοητευτικό και εξαιρετικά περιποιημένο διαμέρισμα 2 δωματίων βρίσκεται στον 3ο όροφο ενός μικρού κτιρίου κατοικιών και καταστημάτων με μόλις επτά διαμερίσματα – ακριβώς στην καρδιά του Μονάχου. Με εμβαδόν περίπου 63 τ.μ., το διαμέρισμα ξεχωρίζει χάρη στην έξυπνη διαρρύθμιση των χώρων, τον υψηλής ποιότητας εξοπλισμό και την κομψή ατμόσφαιρα που προσφέρει.

Το ευρύχωρο υπνοδωμάτιο προσφέρει άφθονο αποθηκευτικό χώρο χάρη σε μια μεγάλη ντουλάπα, ενώ μια πρακτική αποθήκη στο διάδρομο δημιουργεί χώρο για πλυντήριο και στεγνωτήριο. Το μοντέρνο μπάνιο με πλακάκια και μπανιέρα συμπληρώνει τέλεια την υψηλή άνεση διαβίωσης.

Το επίκεντρο του διαμερίσματος είναι ο ενιαίος χώρος καθιστικού και τραπεζαρίας. Η υψηλής ποιότητας, ανοιχτή εντοιχισμένη κουζίνα με πάγκο πρωινού εντάσσεται αρμονικά στον χώρο του καθιστικού και δημιουργεί, μαζί με την όμορφη τραπεζαρία, μια μοντέρνα και ελκυστική ατμόσφαιρα.

Ο καλαίσθητα διαμορφωμένος χώρος καθιστικού εντυπωσιάζει με τη φωτεινότητά του και την άμεση πρόσβαση στο υπέροχο μπαλκόνι – το ιδανικό μέρος για να απολαύσετε χαλαρές στιγμές στον εξωτερικό χώρο. Ένα ιδιαίτερο highlight είναι ο φωτεινός χειμερινός κήπος, ο οποίος μπορεί να χρησιμοποιηθεί ιδανικά ως home office, δημιουργικός χώρος εργασίας ή άνετο καταφύγιο και προσδίδει στο διαμέρισμα επιπλέον γοητεία.

Το διαμέρισμα βρίσκεται σε σχεδόν καινούργια κατάσταση. Μια αποθήκη στο υπόγειο καθώς και μια διπλή θέση στάθμευσης συμπληρώνουν αυτή την ελκυστική προσφορά – ένα πραγματικό πλεονέκτημα στο Μόναχο.

Διαμέρισμα 795.000€ + Θέση στάθμευσης (διπλή) 25.000€ 0
Σύνολο 820.000€

Εξοπλισμός

Κτίριο:
    Καλοδιατηρημένη πολυκατοικία με συνεχή συντήρηση και εκτεταμένες ανακαινίσεις τα τελευταία χρόνια
    • 2014: Εγκατάσταση νέων μεταλλικών παραθύρων με τριπλά τζάμια σε όλα τα διαμερίσματα
    • 2016: Μερική ανακαίνιση της επίπεδης στέγης με τακτική συντήρηση έκτοτε
    • 2019: Ανακαίνιση των διώροφων διαμερισμάτων
    • 2022: Ανακαίνιση της πίσω πρόσοψης, συμπεριλαμβανομένων των μπαλκονιών
    • 2022: Νέα βαφή της σκάλας
    • 2024: Εκσυγχρονισμός της πρόσοψης που βλέπει στον δρόμο
    • Κεντρική θέρμανση με παροχή φυσικού αερίου
    • Καλά αποθεματικά εντός της κοινοπραξίας ιδιοκτητών

    Διαμέρισμα:
    Το ίδιο το διαμέρισμα ανακαινίστηκε πλήρως το 2018/2019 και επιπλώθηκε εκ νέου με υψηλής ποιότητας έπιπλα. Ο πολυτελής εξοπλισμός είναι ιδιαίτερα εμφανής στα κομψά παρκέ δάπεδα των καθιστικών, καθώς και στα διαχρονικά κομψά πλακάκια στο μπάνιο και στον χώρο της ανοιχτής κουζίνας. Η αρμονική συνολική εικόνα δημιουργεί μια μοντέρνα και ταυτόχρονα ζεστή ατμόσφαιρα.

    Όλη η επίπλωση, συμπεριλαμβανομένης της εντοιχισμένης κουζίνας και του εξοπλισμού όπως καναπές, τηλεόραση, μαχαιροπίρουνα κ.ά., περιλαμβάνεται στην τιμή πώλησης. Κατά την αγορά παρέχεται λεπτομερής κατάλογος απογραφής.

    Τοποθεσία

Στην καρδιά του Schwabing

    Αυτό το γοητευτικό διαμέρισμα βρίσκεται σε μια περιζήτητη τοποθεσία του Μονάχου, ακριβώς στο κέντρο του δημοφιλούς Alt-Schwabing. Η γειτονιά συγκαταλέγεται στις πιο ελκυστικές κατοικημένες περιοχές της πόλης και εντυπωσιάζει με τα γοητευτικά παλιά κτίριά της, τους καταπράσινους δρόμους της, καθώς και τη ζωντανή και κοσμοπολίτικη ατμόσφαιρά της.